Kontakt

Rozwód.Alimenty.Kontakty z dzieckiem.Władza rodzicielska.Spadek.Podział Majątku.Prawo pracy

prawo rodzinne

bez tajemnic

czyli praktyczne informacje i wskazówki na temat tego, jak skutecznie zadbać o swoje prawa w sprawach rodzinnych

Kontakt

PROWADZĘ SPRAWY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU.

POMAGAM TAKŻE KLIENTOM Z ZAGRANICY

TELEFON

(+48) 530 068 508

(+48) 32 293 60 80

ADRES

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Marta Szkliniarz

ul. Małachowskiego 9/4

41-200 Sosnowiec

Dojazd

do kancelarii

F.A.Q

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak umówić się na spotkanie?

Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną telefonicznie. Wspólnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin spotkania na konkretny dzień i godzinę. Możesz także napisać w tym celu maila albo skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie.

Jeśli wybierzesz telefon, to pamiętaj proszę, że z racji częstego uczestnictwa w rozprawach, wizyt w aresztach lub spotkań z innymi Klientami nie zawsze będę mogła odebrać. Oddzwonię do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Możesz też wówczas napisać do mnie wiadomość sms ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz krótkim przedstawieniem sprawy i prośbą o telefon. Bardzo usprawni to późniejszy nasz kontakt z Tobą.

Korzystam także z Messengera oraz WhatsApp.

Jak wygląda konsultacja?

Zapraszam Cię na spotkanie do siedziby mojej Kancelarii. W jego trakcie przedyskutujemy wszelkie Twoje wątpliwości prawne.

Podczas takiej konsultacji odpowiadam na wszelkie nurtujące Cię pytania, ustalam strategie lub plan działania. Jej czas i przebieg zależy w głównej mierze od tematyki sprawy, z którą do mnie przychodzisz.

Jeżeli chcesz, aby porada była idealnie dopasowana do Twojej sytuacji, prześlij mi przed konsultacją krótki opis swojego problemu i pytania, które Ci się nasuwają. Wyślij wiadomość emailem lub wykorzystaj w tym celu formularz znajdujący się obok.

Jeżeli w sprawie są już jakieś dokumenty, które chciałbyś omówić albo np. dostałeś pozew, na który z moją pomocą chciałbyś odpowiedzieć, możesz także je przesłać mailowo (lub w innej uzgodnionej formie) jeszcze przed konsultacją. Znacznie przyspieszy to czas udzielenia Ci pomocy.

Możliwe jest także udzielenie odpłatnej porady telefonicznie, mailowo, a także online (za pośrednictwem komunikatora internetowego np. Skype, Zoom). Oraz zorganizowanie spotkania w innym ustalonym wcześniej miejscu. Szczegóły uzgadniane są zawsze w trakcie wstępnej rozmowy.

Czy możliwa jest konsultacja telefoniczna lub online?

Oczywiście! Zapraszam Cię także na konsultacje telefoniczne, w trakcie których omówimy nurtujące Cię zagadnienie.

Możemy również się spotkać online, używając w tym celu wybranego przez Ciebie komunikatora (np. Skype, Zoom, WhatsApp, Messenger). Lub skonsultować Twój problem drogą mailową.

Wymaga to jedynie uprzedniej płatności przelewem na rachunek kancelarii. Wszelkie szczegóły uzgadniane są zawsze w trakcie wstępnego kontaktu. 

Jeżeli chcesz, aby porada była idealnie dopasowana do Twojej sytuacji, prześlij jeszcze przed konsultacją krótki opis swojego problemu i pytania, które Ci się nasuwają. Wyślij wiadomość emailem lub wykorzystaj w tym celu formularz znajdujący się obok.

Jeżeli w sprawie są już jakieś dokumenty, które chciałbyś omówić albo np. dostałeś pozew, na który z moją pomocą chciałbyś odpowiedzieć, możesz także je przesłać mailowo (lub w innej uzgodnionej formie) w celu wcześniejszej analizy. Znacznie też to przyspieszy czas udzielenia Ci pomocy.

W jakich godzinach jest czynna Kancelaria?

Jestem do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09.00 do 17.00.

Jeśli okaże się, że potrzebujesz mojego wsparcia po wskazanych godzinach tzn. np. dowiedziałeś się o czymś późnym wieczorem albo zwyczajnie nie mogłeś zatelefonować przed godziną 17.00, napisz do nas wiadomość sms żebym mogła się zorientować na czym polega Twój problem. W sprawach niecierpiących zwłoki skontaktuję się z Tobą najszybciej jak to możliwe. W innym wypadku, nastąpi to następnego dnia.

Terminy konsultacji ustalam z każdym Klientem indywidualnie, dopasowując go do Twoich potrzeb i oczekiwań, po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym. Umawiam spotkania na konkretny dzień i godzinę. W sprawach pilnych, również poza ustalonymi godzinami.

 

Jak przygotować się do spotkania? Czy mam zabrać ze sobą jakieś dokumenty?

Z doświadczenia wiem, że emocje, jakie towarzyszą sprawom, powodują, że często zapomina się o podstawowych kwestiach. Warto zatem przed spotkaniem spisać sobie na kartce wszystkie pytania, które przychodzą Ci do głowy. Pamiętaj, żadne pytanie, które Ci się nasunie nie jest niedorzeczne. Nawet, jeśli takim Ci się wydaje. Nie oceniam moich Klientów, jestem po to by rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Zabierz też ze sobą wszystkie dokumenty, które mogą mieć jakikolwiek związek ze sprawą, którą chcesz skonsultować, np. akty urodzenia, małżeństwa, zgonu, testamenty, akty notarialne, księgi wieczyste, pisma urzędowe, pisma z sądu, wyroki sądowe, decyzje administracyjne, umowy, rachunki itp. Bo czasami jeden, z pozoru nieistotny detal, może mieć znaczenie.

Dokumenty te powinny być w oryginale w przypadku, gdy mają zostać przeze mnie wykorzystane w sprawie (złożone w sądzie), w której mam Cię reprezentować. Mimo, iż nie przesyłam do sądu oryginałów, a jedynie tzw. poświadczone za zgodność oryginałem odpisy takich dokumentów, to aby to zrobić, muszę mieć do wglądu oryginał takiego dokumentu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy dany dokument może być przydatny, po prostu zapytaj o to przed spotkaniem.

Jaką pomoc mogę uzyskać?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że konsultacja nie zobowiązuje Cię do zlecenia prowadzenia sprawy Adwokatowi. To Ty decydujesz o tym, w jakim zakresie chcesz korzystać z naszego wsparcia.

Oferuję pomoc kompleksową, zarówno dla firm, jak i osób fizycznych, stalą, ale i doraźną:

1) Udzielam porad prawnych

2) Załatwiam za Ciebie niezbędne formalności (np. w sądzie lub urzędzie)

3) Przygotowuję dla Ciebie pozew/wniosek/ inne pismo w sprawie

4) Analizuję lub piszę umowy/regulaminy

5) Sporządzam opinie prawne

6) Prowadzę negocjacje lub pertraktacje ugodowe, również przed wszczęciem postępowania sądowego

7) Reprezentuję przed sądem lub innym organem, na każdym etapie postępowania, również egzekucyjnego

8) Zapewniam obronę na etapie postępowania przygotowawczego, sądowego, ale i wykonawczego

9) Prowadzę mediacje jako Mediator lub uczestniczę w nich jako Twój pełnomocnik

10) Oferuję obsługę prawną

Rodzaj i zakres pomocy dostosowujemy za każdym razem do Twoich potrzeb i oczekiwań. 

Zależy mi na dyskrecji. Czy informację, które przekażę Adwokatowi będą bezpieczne?

Tak. Jako Adwokat jestem zobowiązania do zachowania w bezwzględnej tajemnicy wszystkiego, o czym dowiem się od Ciebie udzielając Ci porady prawnej lub prowadząc Twoją sprawę. Obowiązek ten obejmuje również dostarczoną przez Ciebie dokumentację.

Tajemnicą objęta jest także mediacja, którą prowadzę jako Mediator lub w której uczestniczę jako Twój pełnomocnik.

Czy jeśli moja sprawa już trwa, to mogę zlecić Adwokatowi jej prowadzenie?

Tak. Mogę Ci udzielić wsparcia na każdym etapie postępowania, bez względu na to jak długo ono trwa, jaki jest jego charakter, czy stopień skomplikowania.

Im wcześniej jednak zdecydujesz się na skorzystanie z takiej pomocy tym większe będą szanse na wlasciwe zabezpieczenie Twoich interesów.

Ile kosztuje porada prawna lub poprowadzenie sprawy?

Bezwzględnie przestrzegam Kodeksu Etyki Adwokackiej, a ten zakazuje niestety publikowania cennika na stronie internetowej. Dlatego nie mogę wprost podać Ci takiej kwoty – opublikować jej na stronie internetowej. Ale uzyskasz taką informację kontaktując się ze mną – telefonicznie, mailowo, za pośrednictwem formularza.

Cena za daną usługę zależy w dużej mierze od gałęzi prawa, z jaką się wiąże, a także stopnia skomplikowania sprawy, wymaganego nakładu pracy oraz prawdopodobnego czasu jej trwania.

Wynagrodzenie takie każdorazowo ustalam indywidualnie i informuję Cię o nim zanim zdecydujesz się na skorzystanie z mojej pomocy.

Jeżeli zdecydujesz się na powierzenie prowadzenia konkretnej sprawy, to wynagrodzenie za wcześniejszą poradę prawną zostanie wliczone w całkowite honorarium z tego tytułu. 

Możliwa jest też płatność ratalna. 

Natomiast cena za przygotowanie konkretnego dokumentu (pozew/wniosek, odpowiedź na pozew/wniosek, apelacja/zażalenie/odwołanie, pismo procesowe, umowa itp.) uzależniona jest od poziomu jego skomplikowania oraz terminu, w jakim mają zostać przygotowane, a także ewentualnie dodatkowego czasu na przeanalizowanie akt, w tym ich przejrzenia w prokuraturze/sądzie.

Wynagrodzenie takie nie uwzględnia wydatków jakie ponosi strona postępowania sądowego, np. opłat sądowych (od zażalenia, pozwu, apelacji lub wniosku) oraz kosztów opinii biegłych.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub pomocy, to możesz się ze mną skontaktować również poprzez poniższy

Formularz kontaktowy

Kontakt

Rozwód.Alimenty.Kontakty z dzieckiem.Władza rodzicielska.Spadek.Podział Majątku.Prawo pracy

kontakt

  DANE KONTAKTOWE

  N

  zajrzyj koniecznie też tutaj

  adres

  ul. Małachowskiego 9/4

  41-200 Sosnowiec

  v

  kontakt

  tel. (+48) 530 068 508

  tel./fax (+48) 32 293 60 80

  e-mail: kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

  Pin It on Pinterest

  Share This