Jesteś w trakcie rozwodu? A może dopiero go planujesz?

Obawiasz się rozprawy rozwodowej? Nie wiesz, co Cię czeka?

 

Mam dla Ciebie propozycję.

Kompleksowy przewodnik po rozprawie rozwodowej, napisany przez praktyka z ponad 15-letnim doświadczeniem, dzięki któremu poznasz ją od podszewki.

Otrzymasz prawie 190 stron informacji, konkretnych rad, wskazówek i przykładów, napisanych jasnym i przystępnym językiem. Dzięki którym, rozwód nie będzie już wcale taki straszny i wyda się dużo łatwiejszy.

ebook rozprawa rozwodowa

O e-booku

W trakcie rozwodu możesz doświadczać kompletnie skrajnych uczuć, jak złość, żal, przytłoczenie, zagubienie, często wstyd, a niejednokrotnie także strach.

Chcę żebyś wiedziała, że to zupełnie normalne. Nie Ty jedna znajdowałaś się w tym samym miejscu, mierząc się z takimi samymi lękami i obawami. Obserwowałam to nie raz. Bo od kilkunastu lat pomagam takim samym kobietom jak Ty bezpiecznie przejść przez rozwód. Wspierając je na drodze do lepszego i spokojniejszego życia.

Każdy rozwód jest trudny i łatwo pogubić się w tej sytuacji, szczególnie gdy towarzyszą nam silne emocje. W tym uczucie przytłoczenia i obawa o jutro.

Nie wiemy czego możemy się spodziewać, na co zwracać uwagę, czy nawet jak się przygotować do konfrontacji na sali sądowej.

Dlatego stworzyłam tego e-booka – by pomóc także i Tobie.

Ponieważ wiem, że często o finale całej sprawy może przesądzić nie to, co i jak napiszesz w pozwie/odpowiedzi na pozew/piśmie procesowym, ale to co wydarzy się w czterech ścianach – na sali sądowej.

Pokażę Ci czego możesz się spodziewać i jak się do tego przygotować – do rozprawy rozwodowej.

Tak, żebyś nie dała się zaskoczyć, i przeszła przez nią ze spokojną głową, od początku aż do samego końca – silna, opanowana i pewna siebie.  

Rozprawa rozwodowa nie musi być bolesnym i chaotycznym procesem. Ten e-book pomoże Ci ją zrozumieć. I przede wszystkim pozbyć się strachu przed tym, co może Cię czekać.

W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie…, a o to, by nauczyć się tańczyć

w deszczu.

 

Vivian Green

dla kogo jest ten e-book?

Dla wszystkich osób, które nie chcą iść na żywioł i pozostawić wszystkiego przypadkowi

Dla tych, którzy chcą działać i mieć bezpośredni wpływ na wynik swojej sprawy

A także pozbyć się lęku związanego z nieznanym

Czyli po prostu pragną w sposób świadomy przejść przez proces rozwodowy,

będąc do niego dobrze przygotowanym

 

Ten e-book jest dla Ciebie, jeśli:

^

Czujesz stres przed rozprawą rozwodową

^

Paraliżuje Cię sama myśl o konieczności pojawienia się w sądzie

^

Nie zwracasz szczególnej uwagi na treść pism, jakie wysyła do Ciebie sąd

^

Nie wiesz jakie prawa i obowiązki wiążą się z obecnością na rozprawie i uczestnictwem w niej

^

Nie wiesz jak się przygotować do rozprawy. Ani nawet od czego zacząć

^

Nie masz pojęcia jak wygląda rozprawa rozwodowa – gdzie usiąść, jak się zachowywać, co wolno, a czego jednak unikać, jak i kiedy zabierać głos, co może się wydarzyć

^

Nie wiesz czego się spodziewać w trakcie rozprawy, jakie zasady panują na sali rozpraw, ani co będzie się działo na niej po kolei

^

Nie masz pewności, co może mieć istotne znaczenie i co może wpłynąć na ogólny wynik Twojej sprawy rozwodowej

^

Nie wiesz jak przygotować się do przesłuchania świadków, jak zadawać pytania, ani o co pytać

^

Chciałabyś się dowiedzieć, jakie pytania może zadać Ci sąd i jak na nie można odpowiedzieć oraz jak się do tego dobrze przygotować

^

Nie jesteś pewna o co możesz zapytać swojego małżonka i jakie pytania mogą mieć faktycznie znaczenie

co znajdziesz

w środku?

Wstęp

Zanim zaczniemy, chciałabym żebyś już na początku tego e-booka przyjęła takie założenie, że sprawa sądowa, to pewien proces, w którym konkretne działania czy zachowania mają swój czas i miejsce.

Innymi słowy, że rozprawa sądowa ma określony porządek i kształt, także po to by zapanować nad emocjami jej uczestników. I by każdemu dać takie same szanse na sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy.

I w tym e-booku chcę ci o tym wszystkim opowiedzieć.

Pokazać, jak to wygląda od środka i w praktyce, przeprowadzając cię krok po kroku przez rozprawę sądową. Począwszy od przygotowań do niej, aż po informacje na temat tego, co będzie lub może się w jej trakcie dziać – od momentu rozpoczęcia rozprawy aż do wydania wyroku. Dając ci rady i narzędzia wynikające z mojego kilkunastoletniego doświadczenia z prowadzenia spraw rozwodowych. A tym samym spokojniejszą głowę.

Pamiętaj jednak, że narzędzia to nie wszystko. Kluczowe znaczenie ma to, co z nimi zrobisz i jakie będzie twoje nastawienie. Bez tego nie odniesiesz sukcesu. A możesz.

Powinnaś jednak ułożyć odpowiednią strategię – dostosowaną do twojej indywidualnej sytuacji. Moje wskazówki mają charakter jedynie ogólny i przykładowy. Nie znam niestety twojej sprawy, ani jej szczegółów. A często o szczegóły w danej sprawie chodzi. I ich umiejętne wykorzystanie.

W rezultacie, możesz z moich rad skorzystać lub nie. Możliwe też, że w ogóle nie będą akurat w twojej sprawie przydatne. Tego nie wiem. Ale za to, opisany przeze mnie sam przebieg rozprawy i przygotowanie do niej mają wymiar uniwersalny.

Im szybciej zrozumiesz też w jakich granicach możesz się poruszać i jakie rzeczy sąd bada w trakcie postępowania rozwodowego (co ma dla niego zasadnicze znaczenie, a co kompletnie poboczne), tym łatwiej ci będzie pokierować swoim postępowaniem tak, by zmaksymalizować swoje szanse na wyrok, na jakim ci zależy. To ostatecznie twoje życie. A od wyniku sprawy może zależeć to, jak będzie dalej wyglądało.

Warto też zapamiętać, że o ile to sąd podejmuje decyzje, jak dana sprawa się zakończy (bo taka jego rola), to jednak ty jesteś podmiotem w sprawie rozwodowej, a nie sąd. To twoja sprawa, którą sędzia ma „jedynie” ocenić na podstawie obowiązujących przepisów i w określonej procedurze uregulowanej przez prawo.

Zatem on sam, także porusza się w pewnych ramach. Ramach prawnych. Te ramy, nakładają na wszystkich uczestników – czyli ciebie, twojego przeciwnika, innych uczestników, np. świadków, czy biegłych, ale też sąd, określone prawa i obowiązki. Oznacza to w konsekwencji, że i ciebie one wiążą.

Ale wynika też z tego to, że jeżeli zauważysz, że którykolwiek z pozostałych uczestników takiego procesu narusza te zasady, także sędzia, masz prawo zareagować. Oczywiście w odpowiedni sposób. W dalszej części tego e-booka pokażę ci w jaki.

Co równie ważne, sąd to tylko człowiek. Zatem mimo wszystko, to jak się zaprezentujesz, jak się będziesz zachowywać, co i jak i kiedy będziesz mówić – niezależnie od dowodów, jakie sąd otrzyma – może mieć wpływ na ostateczny wynik sprawy. Szczególnie, jeśli sąd będzie miał wątpliwości jaki wyrok ma wydać. Twoim zadaniem będzie też „wyczuć” sędziego, klimat jaki wprowadza na sali sądowej. Bo to też może rzutować na strategię, jaką warto obrać w trakcie rozprawy.

Chcę ci przez to powiedzieć, że każdy proces sądowy to gra lub teatr, jak mawiają prawnicy. Bo chcąc osiągnąć określony efekt, musisz czasami „odegrać przed sądem określoną rolę” lub zagrać w grę – na podstawie ustalonych reguł. A wszystko po to, by przekonać sąd, że to właśnie twoja historia jest prawdziwa. I do końca nie możesz być pewna wyniku.

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze będzie to proste, szczególnie gdy dodatkowo paraliżuje cię strach przed nieznanym. Ale jestem przekonana, że po przeczytaniu tego e-booka nie tylko znajdziesz w sobie siłę, bo przestaniesz się bać. Ale i odegranie jednej z najważniejszych ról twojego życia stanie się dużo prostsze. A ty wejdziesz w nowy rozdział swojego życia dużo pewniejsza i z podniesioną głową.

Bo będziesz do tego dobrze przygotowana.

(…)

Rozdziały

Stron

Czego dowiesz się

z tego e-booka?

N

Jak monitorować co się dzieje w naszej sprawie – czyli o portalu informacyjnym słów kilka

N

Jak sąd poinformuje cię o terminie rozprawy?

N

Dlaczego należy zwracać uwagę na treść pism, jakie otrzymujesz z sądu – czyli różnica między „zawiadomieniem” a „wezwaniem”?

N

Co zrobić, jeśli nie możesz się pojawić w wyznaczonym przez sąd terminie rozprawy?

N

Jak usprawiedliwić nieobecność i dlaczego należy to zrobić?

N

Dlaczego warto upewnić się, czy rozprawa się odbędzie i czy sąd wezwał na nią jakichś świadków?

N

Jak usprawiedliwić nieobecność i dlaczego należy to zrobić?

N

Jak się ubrać? Co ze sobą zabrać?

N

Jak się zachować po wejściu do sądu?

N

Jak wygląda etykieta na sali sądowej – Gdzie usiąść? Jak zwracać się do innych osób? Czego bezwzględnie należy się wystrzegać?

N

Czym jest Protokół i dlaczego może mieć kluczowe znaczenie?

N

Jak przebiega rozprawa rozwodowa krok po kroku – od początku do samego końca?

N

Kiedy możesz zabierać głos w trakcie rozprawy?

N

Jak wygląda przesłuchanie świadków?

N

Jak się przygotować do przesłuchania świadków?

N

Jak zadawać pytania?

N

Jak się przygotować do przesłuchania biegłych?

N

Jak składać nowe wnioski dowodowe na rozprawie?

N

Jak wygląda rozprawa online?

N

Jak wygląda przesłuchanie stron i jak się do tego przygotować?

N

Jakie pytania może zadać Ci sąd?

pytania standardowe przed rozpoczęciem przesłuchania

– pytania ogólne

– pytania, gdy sąd nie orzeka o winie

– pytania, gdy sąd orzeka o winie

– pytania dotyczące sytuacji opiekuńczo -wychowawczej dzieci i kontaktów z nimi

– pytania dotyczące władzy rodzicielskiej

– pytania dotyczące kosztów utrzymania dziecka

– pytania o sytuację majątkową i zarobkową stron

– pytania dodatkowe

N

Jak się przygotować do przesłuchania twojego małżonka i jakie pytania mu zadać?

Wszystkie nasze marzenia mogą się spęłnić. Jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść.

Walt Disney

Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej postawić żagle.

Andreas Pflüger

O tym, dokąd dotrzesz w życiu decyduje nietyle to, gdzie zaczniesz, ile czy w ogóle zaczniesz.

John C. Maxwell

Co zyskasz?

Poznasz tajniki rozprawy rozwodowej. Przeprowadzę Cię po niej krok po kroku

Zdradzę Ci triki, które pozwolą Ci wypaść jak najlepiej. Także te znane tylko fachowym pełnomocnikom

Poznasz swoje prawa. Dzięki czemu nie dasz się zaskoczyć i będziesz wiedziała jak upomnieć się o swoje.

Dowiesz się, co się może wydarzyć w trakcie rozprawy oraz jak i kiedy możesz zareagować – by zawalczyć o swoje prawa i rezultat, na jakim Ci zależy

Będziesz wiedziała co po kolei robić i jak robić, a jakich zachowań raczej unikać

Poznasz praktyczne wskazówki, dzięki którym będziesz się czuła pewniej na każdym jej etapie

Wzmocnisz swoją pewność siebie

Przekonasz się jak przygotować się do rozprawy. Także do przesłuchania świadków

Nauczysz się, jak zadawać pytania. Poznasz konkretne przykłady

Będziesz wiedziała jak odpowiadać na pytania i jak przygotować się do odpowiedzi na nie

Zdradzę Ci pytania, jakie mogą zostać zadane Tobie i podam przykładowe odpowiedzi na nie

Dowiesz się dlaczego sąd pyta o konkretne rzeczy, co pozwoli Ci się jeszcze lepiej przygotować i ustalić odpowiednią strategię działania

Wejdziesz na salę sądową dużo pewniejsza, a przede wszystkim pozbawiona stresu, jaki budzi nowe i nieznane

Zobacz, co sądzą inni

Dlaczego warto mi zaufać?

Sosnowiec Adwokat Marta Szkliniarz

Nazywam się Marta Szkliniarz, jestem adwokatem i mediatorem. Już od ponad 15 lat pomagam  budować bezpieczną i stabilną przyszłość Twoją i Twojej rodziny. I osiągnąć wytyczone cele. Jestem praktykiem z krwi i kości.

Zatem w swojej pracy często obserwuję ludzi, którzy przekraczając próg sądu czują się przerażeni. Są zakłopotani poruszając się po korytarzach sądowych. Nie wiedzą jak się zachować, co wolno, a czego nie. Paraliżuje ich każdy list z sądu.

Zastanawiają się też jak się ubrać? Jak zwracać się do sądu, gdzie usiąść? A nawet zmagają się z najdalej idącymi dylematami – czy w ogóle iść? Takie wątpliwości nie są rzadkością. I to zupełnie normalne.

Dla mnie, wizyta w sądzie to dzień powszedni. Prowadziłam setki jeśli nie tysiące spraw, a z pewnością spędziłam tysiące godzin na sali sądowej. Zatem, jak się domyślasz, wiele już widziałam i słyszałam. Także, jak osoby stawiające swoje pierwsze kroki w sądzie – popełniają błędy, a wręcz szkodzą sobie – nieświadome praw i obowiązków. A gdyby je znały?

Nie jestem niestety w stanie osobiście pomóc każdemu. Chociaż bardzo bym chciała. Pomyślałam jednak, że mogę się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w inny sposób – oddając ci w ręce tego e-booka – na temat rozprawy rozwodowej.

Znajdziesz w nim konkretne i praktyczne wskazówki, które pozwolą ci nie tylko przestać się bać, bo będziesz świadoma tego, co może wydarzyć się w sądzie i co można robić, by sobie z tym poradzić.

Ale przede wszystkim, dadzą ci szansę przejść przez rozprawę sądową w taki sposób, by samodzielnie osiągnąć efekt, na jakim ci zależy.

Marta Szkliniarz

Kompleksowy poradnik

Rozprawa rozwodowa

bez tajemnic

Weź sprawy w swoje ręce. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem.

ebook rozprawa rozwodowa

Kontakt

Rozwód.Alimenty.Kontakty z dzieckiem.Władza rodzicielska.Spadek.Podział Majątku.Prawo pracy

kontakt

  DANE KONTAKTOWE

  N

  zajrzyj koniecznie też tutaj

  adres

  ul. Małachowskiego 9/4

  41-200 Sosnowiec

  v

  kontakt

  tel. (+48) 530 068 508

  tel./fax (+48) 32 293 60 80

  e-mail: kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

  Pin It on Pinterest

  Share This